2011-05-24

Tenisowe osiągnięcia

Orlęta Czacz
W meczach półfinałowych makroregionu do Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Młodzików drużyna czackich Orląt wystąpiła w składzie: Joanna Maślak i Dominika Pelec. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce. W rozgrywkach indywidualnych Joanna uplasowała się na miejscu czwartym.

Do finałów w Krakowie awansowali wyłącznie zdobywcy pierwszych i drugich miejsc.

W rozegranym 8 maja w Poznaniu wojewódzkim finale Mini Olympic Games Joanna Maślak okazała sie najlepszą zawodniczką, pokonała wszystkie rywalki bez straty seta. W turnieju wzięły udział jeszcze dwie tenisistki Orląt: Dominika Pelec, która zajęła miejsce 7 - również premiowane awansem do półfinałów  oraz Alicja Maślak - jej wynik to miejsce w przedziale 13-16.
Wśród chłopców awans do półfinałów uzyskał Rafał Pelec, zajmując miejsce 7. Jego brat Szymon uplasował się na 12 pozycji.

Półfinały odbyły się 15 maja w Chełmnie. Do ogólnopolskiego finału w Brzegu Dolnym ostatecznie awansowała Joanna Maślak.

10 maja w Krzyżu odbył się V Memoriał im. Andrzeja Grubby. Wzięli w nim udział tenisiści z Czacza, tym razem reprezentując Szkołę Podstawową w Czaczu.

Drużyna w składzie: Joanna Maślak oraz Rafał i Szymon Pelec wygrała wszystkie mecze zajmując pierwsze miejsce na podium. Indywidualnie Joanna i Rafał zdobyli najwyższe miejsca.  Drużyna z czackiej szkoły, 11 czerwca będzie reprezentować Wielkopolskę w Sopocie. W turnieju wzięło udział 16 szkół podstawowych z całego województwa. Zwycięzcom nagrody wręczała Lucyna Grubba.

Przed Joanną Maślak trzy ogólnopolskie turnieje: Mistrzostwa Polski LZS w Ostrudzie, Drużynowy Memoriał Andrzeja Grubby w Sopocie oraz wspomniany finał Mini Olympic Games.

AKA

Polonia Śmigiel

Tenisiści Polonii, 8 maja w Słupcy, wzięli udział w Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Tenisa stołowego z okazji święta Konstytucji 3 Maja. W kategorii żaczek I miejsce zajęła Wiktoria Skrzypczak, a na III miejscu uplasowała się Nikola Kortus. W rozgrywkach wzięli udział tenisiści z trzech województw: Wielkopolskiego, Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego.