2009-06-16

O krok od podium

Po eliminacjach wojewódzkich w tenisie stołowym - „Mini Olympic Games”, które odbyły się 10 maja w Krzyżu Wielkopolskim nadszedł czas na półfinał. Gminę Śmigiel, 30 maja w Sianowie reprezentowali zawodnicy Klubu Sportowego Polonia Arsenał: Nikodem Maćkowski, Andrzej Juszczak oraz Grażyna Cieśla. Uprawnieni do startu zawodnicy Klubu „Orlęta” Czacz: Joanna Maślak i Szymon Pelec nie skorzystali z szansy awansu i nie pojechali do Sianowa.

O krok od podium stanął Nikodem Maćkowski, który zajął, wysokie czwarte miejsce, dające mu prawo startu w finale. Pozostali zawodnicy nie uzyskali dalszego awansu. Andrzej Juszczak znalazł się w przedziale 9-12, a Grażyna Cieśla 13-16.

Finał odbył się 13 i 14 czerwca w Grajewie. Prawo startu miało 32 najlepszych tenisistów z Polski, w tym Nikodem. Był jednym z pięciu najmłodszych zawodników i zajął 23 miejsce. W tej kategorii wiekowej chłopiec może spróbować swoich szans w przyszłym sezonie.