2006-04-06

Siostry Żurkówne – na Mistrzostwa Polski!

Ogromnym sukcesem zespołu pingpongistek śmigielskiego gimnazjum zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Gimnazjów w Tenisie Stołowym. Dziewczęta ze Śmigla stanęły na najwyższym podium i zostały mistrzyniami województwa.

Zawody odbyły się w miejscowości Święta, w powiecie złotowskim, 31 marca. Drużyna chłopców, która również zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich, zajęła ostatecznie 6-tą lokatę. Na starcie zawodów stanęło po 14 drużyn dziewcząt i chłopców, które wcześniej zajęły pierwsze i drugie miejsca w eliminacjach na szczeblu rejonowym.

Dziewczęta przeszły przez mistrzostwa jak burza, pokonując wszystkie swoje rywalki w stosunku niepozostawiającym żadnych wątpliwości 3:0. Mistrzynie Wielkopolski występowały w składzie: Weronika Żurek, Justyna Żurek i Sandra Mazurek.

W ostatnim, finałowym spotkaniu, bezdyskusyjnie zwyciężyły swoje koleżanki z Jarocina. Śmigielanki uzyskały tym samym prawo startu w Mistrzostwach Polski. Odbędą się one w Bydgoszczy 20-21 kwietnia.

Chłopcy również walczyli dzielnie i z eliminacji grupowych przeszli do ćwierćfinału. Tam niestety przegrali z Bodzewem pow. Gostyń 0:3 (z tą samą drużyną wygrali w mistrzostwach rejonowych), a następnie wygrali z gospodarzami ze Świętej 3:2 i przegrali z Jarocinem 1:3. Zespół wystąpił w składzie: Michał Gzylkowiak, Jędrzej Skrzypek i Sławomir Kreuschner.

Zadowolenia z wyników uzyskanych w mistrzostwach nie kryła Danuta Strzelczyk, trenerka i opiekunka szkolnych drużyn. – Myślę, że ten start można oceniać tylko pozytywnie. Nasza młodzież spisała się doskonale i tym samym sprawiła mi wielką satysfakcję – skomentowała trenerka. Wszyscy reprezentanci Śmigla, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, są jednocześnie zawodnikami miejscowej Polonii Arsenał, co zdaje się dobrze wróżyć przyszłości śmigielskiego klubu.