fb Wirtualny spacer
2005-05-09

Święta majowe na sportowo

Poza oficjalnymi uroczystościami pierwsze dni maja upłynęły pod znakiem sportu i rekreacji. Odbyły się dwa turnieje piłkarskie i I Rodzinny Rajd Rowerowy po Śmiglu i okolicach.

2 maja w sportowe szranki na stadionie w Śmiglu stanęli młodzi piłkarze by walczyć o trofea Turnieju Piłkarskiego Trampkarzy. Zwycięzcą została drużyna Pogoni Śmigiel 1929, drugie miejsce zajął LUKS Stare Bojanowo, trzecie Mas-Rol Spławie, czwarte Szkółka Piłkarska Nr 1 Śmigiel i piąte Szkółka Piłkarska Nr 2 Śmigiel.

3 maja na śmigielskim stadionie zmagali się najstarsi piłkarze - odboje. W turnieju grały trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła Pogoń Śmigiel, drugie Osieczna, a trzecie Wilkowice.

Tego samego dnia spod wiatraków wyruszyła ponad czterdziestoosobowa grupa rowerzystów, by przemierzyć Śmigiel i jego okolice czarnym szlakiem rowerowym, a przy okazji przystanąć w ciekawych zakątkach gminy i poznać ich historię. Takie przystanki poczyniono m.in.: na cmentarzu poewangelickim, w Koszanowie przy kamieniu upamiętniającym dworek Chłapowskich, przy zabytkowej gazowni, oczyszczalni ścieków, wodociągu miejskim, miejscu prehistorycznych wykopalisk w Bruszczewie, kościele św. Wita, stacji śmigielskiej wąskotorówki, stawie Egelsee oraz mogile rozstrzelanych.

Na mecie rajdu rozegrano szereg konkurencji sprawnościowych oraz konkurs wiedzy. W klasyfikacji familijnej zwyciężyła rodzina Hermanowiczów ze Śmigla, z 30-toma punktami, II miejsce zajęła rodzina Sworackich ze Śmigla, a III miejsce Szczepaniakowie z Bucza. W klasyfikacji szkół: I miejsce zajął Zespół Szkół w Śmiglu i II miejsce Zespół Szkół w Buczu

Indywidualnie w poszczególnych konkursach zwyciężyli:

• w rzutach lotkami do tarczy     - Jolanta Kamieniarz ze Śmigla,
  • w rzutach ringiem                    -  Danuta Strzelczyk ze Śmigla,
  • w żółwiej jeździe rowerowej    - Jakub Kasperski ze Śmigla,
  • w konkursie wiedzy                  - Szczepaniak Karolina z Bucza

Zwycięzcy zarówno klasyfikacji rodzin, szkół jak i indywidualni zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczył je burmistrz Józef Cieśla.

Organizatorami wszystkich imprez byli OKFiR, Stowarzyszenie „Śmigielskie Wiatraki” i Klub Sportowy „Pogoń Śmigiel 1929”.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych